Home Produkty Světlíky Sedlové světlíky

Sedlové světlíky

Tisk

Sedlové střešní světlíky jsou vyrobeny z celohliníkové bezúdržbové konstrukce s přerušeným tepelným mostem nebo z tzv. studeného profilu (používá se tam, kde není kladen vysoký požadavek na tepelné vlastnoti). K zasklení sedlových světlíků používáme izolační skla (jedná se především o dvojskla a trojskla), systém lze zasklít i pomocí polykarbonátových komůrkových desek, tyto se většinou používají u studeného profilu. Všechny použité komponenty k výrobě pásových sedlových světlíků nepodléhající korozi a povětrnostním vlivům. Systémová konstrukce světlíků obecně vykazuje vlastnosti, jenž není možné běžným zámečnickým způsobem výroby dosáhnout. Konstrukce sestavená z námi dodávaných hliníkových profilů je samonosná a lze ji namontovat na podsadu z jakéhokoliv materiálu (dřevo, ocel, beton).

Pásové sedlové světlíky jsou určené především pro:

 • průmyslovou výstavbu - Perseus hliníková konstrukce bez povrchové úpravy, zasklení je provedeno převážně polykarbonátovými deskami do tl.40mm
 • občanskou výstavbu - SKYTECH:SD (administrativní budovy, obchodní centra, tělocvičny, školy)
  • Hliníková konstrukce s přerušeným tepelným mostem nabízí celou řadu možností díky různým designovým sloupkům a krytkám, velké škále barevných odstínů dle stupnice RAL, škále eloxů a v neposlední řadě i imitací dřev. Hliníkové konstrukce s přerušeným tepelným mostem jsou z převážné části používány tam, kde je požadavek na větší komfort a stabilitu dané konstrukce. Do sedlového světlíku lze vkládat systémová hliníková střešní okna, která můžou být ovládána mechanicky nebo pomocí elektromotorů ovládaných EPS nebo pomocí čidel na vítr-déšť.
  • Zasklení:
   • SD2G izolační dvojsklo (ext ESG - Ar - int VSG), plyn Argon, na vyžádání Krypton
   • SD3G izolační trojsklo (ext ESG - Ar - Float - Ar - int VSG), plyn Argon, na vyžádání Krypton
   • SDPC polykarbontávé desky do celkové tl. 50mm

ZÁKLADNÍ VÝHODY

 • Systémovost - stavebnicový systém umožňuje takřka neomezenou variabilitu
 • Rychlost montáže a to i při vysokém požadavku na kvalitu výrobku
 • Při použití hliníkové konstrukce s přerušeným tepelným mostem a zasklení z izolačních skel lze dosáhnout lepších tepelných vlastností jak u světlíku obloukového.
 • Snadná výměna zasklení při případném mechanickém poškození i po 10 letech, snadná instalace větracích klapek, kdykoli v průběhu životnosti světlíku

NEVÝHODA SEDLOVÝCH SVĚTLÍKŮ

 • sedlový světlík s polykarbonátovou deskou v porovnání s klasickým obloukovým provedením světlíku má o 1/3 větší plochu zasklení a tím pádem i vyšší cenu.

PROČ IZOLAČNÍ BEZPEČNOSTÍ SKLO?

Izolační dvojskla a trojskla jsou především mnohem kvalitnějším a tepelně stabilnějším zasklením než polykarbonátové desky. Skla mohou mít různá zabarvení, ochrany proti prostupu tepelné části slunečního záření, externí skla mohou mít samočistící úpravu. Izolační skla splňují díky sklům ESG a VSG i bezpečnost pro pohyb osob pod světlíkem, ale i proti propadnutí (lze kombinovat různé druhy bezpečnosti skla dle norem). Izolační skla lze vyrobit i v provedení protipožární a v kombinaci s protipožární hliníkovou konstrukcí s přerušeným tepelným mostem lze sestavit protipožární světlík. ESG skla zajišťují odolnost proti povětrnostním vlivům a poškození od krup. Nevýhoda skla je jeho mnohem vyšší hmotnost i cena. Sklo dává inspirativní možnosti architektům i designérům.

PROČ POLYKARBONÁTOVÉ DESKY?

Polykarbonát lze vyrobit v mnoha variacích a v povrchových úpravách. Disponuje také jako skla vynikajícími optickými vlastnostmi. Plasty jsou zvláštní díky malé váze, která ulehčuje nosné konstrukci. Jsou odolné proti nárazům, dají se snadno ohýbat. Zejména jsou oblíbené pro svoji mechanickou stálost a to i za podmínek dvou odlišných prostředí, přičemž venkovní a vnitřní prostředí jsou mnohdy velice rozdílná prostředí, co do teploty, vlhkosti i tlaku. Dnešní polykarbonátové desky mají stálou odolnost vůči působení UV záření i dobrou požární odolnost (ovšem do kategorie požárně odolných materiálů nepatří).

 Foto sedlové světlíky

Sedlové světlíky

Sedlové světlíky

Sedlové světlíky

Sedlové světlíky

Sedlové světlíky

http://www.bedoxsky.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/430412_01_svetliky_sedlove.JPG
http://www.bedoxsky.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/855711_02_svetliky_sedlove.JPG
http://www.bedoxsky.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/364920_04_svetliky_sedlove.JPG
http://www.bedoxsky.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/523116_05_svetliky_sedlove.jpg
http://www.bedoxsky.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/674570_06_svetliky_sedlove.jpg
Sedlové světlíky
Sedlové světlíky
Sedlové světlíky
Sedlové světlíky
Sedlové světlíky

Dokumeny ke stažení:

Sedlové světlíky - technický list

Facebook Like Button

Kontakty

Pavel Honsa
jednatel společnosti
Pavel Honsa

Jana Honsová
obchodní manažer
+420 733 383 088
Jana Honsová

Office:
BEDOX Sky s.r.o.
Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2

IČ: 28422139
DIČ: CZ28422139

z významných referencí ...

UHK Hradec Králové

Obraz003Obraz095Obraz096Obraz097Obraz004

Výroba, dodávka a montáž

 • prosvětlovacích prvků do střešních a fasádních konstrukcí všech typů a provedení
  (atypické výplně z profilů s přerušeným tepelným mostem)
 • světlíků
  (světlíky pásové obloukové, sedlové, shedové - šedové, bodové)
  (světlíky skleněné - izolační 2-skla, 3-skla)
 • zimních zahrad a markýz, pergol a přístřešků
 • skleněných a kazetových podhledů
Design by HSdesign 2009